Платформа Українського інституту національної пам’яті

Російсько-українська війна

Проєкт Українського інституту національної пам’яті «Усна історія АТО» започатковано у 2016 році з метою запису, зберігання та оприлюднення усних свідчень учасників подій російсько-української війни. В межах проєкту зібрано понад 60 інтерв’ю. Записи тривають, а також приймаються на зберігання від інших організацій та дослідників.

Під час реалізації проєкту Інститут активно співпрацює з науковцями та журналістами. Завдяки партнерству з Запорізьким національним університетом та Запорізькою обласною державною адміністрацією оприлюднено видавничу серію «Усна історія російсько-української війни», яка складається з 5 випусків.

Інститут забезпечив видання книги авторства військової журналістки Євгенії Подобної «Дівчата зрізають коси» (українською та англійською мовами), а також підготовлений вченою Іриною Ревою матеріал – у збірнику «Воїни Дніпра: цінності, мотивації, смисли».

На основі записаних працівниками Інституту усних свідчень військових капеланів вийшла книга «Капелани. На службі Богу та Україні», до якої ввійшли фрагменти спогадів священнослужителів різних конфесій.

Оповідачі, які взяли участь у проєкті «Усна історія АТО», запрошуються до участі у меморіальних та просвітницьких заходах, презентаціях видань, історичних фестивалях.

Фото на сторінці проєкту: Міністерство оборони України

Фото на банері: Павел Боболовіч