Платформа Українського інституту національної пам’яті

Окупація Криму

Український інститут національної пам’яті спільно із Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим навесні 2021 року започаткували усноісторичний проєкт «Крим. Окупація» для фіксації спогадів внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території АРК.

Метою проєкту є збереження правди про незаконну окупацію Автономної Республіки Крим через документування спогадів очевидців подій, що відбувалися в Криму в 2014 році. Ці свідчення дозволять зберегти пам’ять про події окупації Криму Російською Федерацією, які не відображаються, чи недостатньо відображаються в офіційних документах, дозволять передати майбутнім поколінням почуття, переживання, емоції та досвід конкретних учасників та свідків тих подій.

Запис свідків окупації Криму дає можливість окрім всього іншого зафіксувати порушення Росією норм міжнародного права: затримання та переслідування на тимчасово окупованій території АРК українських громадян, численні порушення прав людини, які вчинялися та вчиняються державою-окупантом Російською Федерацією.

Окрім спогадів внутнішньо переміщених осіб, до колекції входять записи низки політиків, громадських активістів та військових, які безпосередньо брали участь у внутрішніх та міжнародних політичних процесах, що відбувалися в 2014 році з моменту окупації Автономної Республіки Крим Російською Федерацією.

За матеріалами відеоколекції «Крим. Окупація» створено відеоролик, який можна подивитись за посиланням:

Фото на банері: Reuters