Платформа Українського інституту національної пам’яті

Інструкція

Як користуватися архівом

Архів усної історії складається з фондів, утворених за назвами установ, організацій, прізвищами приватних дослідників, які передали до Українського інституту національної пам’яті свої записи. Громіздкі фонди розбиті на описи (за хронологічним принципом), а кожен опис – на одиниці обліку. Облік в Архіві усної історії побудований на відео- або аудіозаписах. Вони доповнені текстовими транскрипціями інтерв’ю, світлинами, документами, записами, наданими оповідачами.

Загальний пошук по сайту здійснюється за ключовими словами. Також існує функція розширеного пошуку: за кнопкою «Шукати в архіві». При натисканні кнопки відображається весь наявний на платформі перелік інтерв’ю. Для швидкого відбору налаштовано пошук за кількома фільтрами: темою розповіді, прізвищем, місцем народження чи проживання оповідачів, умовною категорію участі у подіях, ключовими словами тощо. Відібрати потрібні записи можна, вказавши хоча б один критерій пошуку. Додатковим пошуковим інструментом слугує карта топонімів, де позначені населені пункти, про події в яких ідеться в розповідях.

Сайт містить рубрику «Свідчення з відкритих джерел», де подаються посилання на інтернет-сторінки з оприлюдненими відео- та аудіозаписами усних свідчень різної тематики.

В Архіві усної історії передбачена можливість прямо через сайт подати свої записи усних свідчень та інші матеріали до архіву. Вимоги щодо подачі таких матеріалів наразі напрацьовуються і з вересня 2021 року така можливість стане доступною.