Платформа Українського інституту національної пам’яті

Співробітниці Інституту взяли участь у літній школі для вчителів

6-9 червня 2024 року у Львові відбулася літня школа «Навчання через дослідження» для вчителів історії з усієї України. Захід організувала чеська громадська організація «Асоціація з міжнародних питань» у партнерстві з Українським інститутом національної пам’яті. Серед лекторів і тренерів були і співробітниці Інституту – Олена Охрімчук, Ганна Байкєніч і Тетяна Привалко

Програма літньої школи була цікава та насичена. Йшлося про сучасні прийоми організації дослідницького методу у викладанні історії, різні форми джерел, нові тенденції в галузі історичної освіти. Заняття проводилися у формі тренінгів, вебінарів, бесід і обговорень. Зокрема Олена Охрімчук та Ганна Байкєніч провели інтерактивні заняття "Тривимірне дослідження Української революції" та "Тема сучасної війни на уроках історії: зміст, методи, форми освітньої діяльності", познайомили учасників літньої школи з освітніми проєктами Інституту, на практиці показали, як впроваджувати інноваційні дослідницькі методики на уроках історії.

Тетяна Привалко провела заняття "Усна історія у дослідженні Чорнобильської катастрофи", а також надала рекомендації щодо користування онлайн-архівом усної історії Інституту та іншими ресурсами.

Понад 30 освітян з усієї країни активно ділилися досвідом та практичними кейсами запровадження дослідницького методу в освітній простір.

До слова, співпраця Інституту й "Асоціації з міжнародних питань" триває не перший рік, відповідно до укладеного Меморандуму про співпрацю.