Платформа Українського інституту національної пам’яті

Інструкція

Як користуватися архівом

Архів усної історії складається з фондів, утворених за назвами установ, організацій, прізвищами приватних дослідників, які передали до Українського інституту національної пам’яті свої записи. Громіздкі фонди розбиті на описи (за хронологічним принципом), а кожен опис – на одиниці обліку. Облік в Архіві усної історії побудований на відео- або аудіозаписах. Вони доповнені текстовими транскрипціями інтерв’ю, світлинами, документами, записами, наданими оповідачами.

Загальний пошук по сайту здійснюється за ключовими словами. Також існує функція розширеного пошуку: за кнопкою «Шукати в архіві». При натисканні кнопки відображається весь наявний на платформі перелік інтерв’ю. Для швидкого відбору налаштовано пошук за кількома фільтрами: темою розповіді, прізвищем, місцем народження чи проживання оповідачів, умовною категорію участі у подіях, ключовими словами тощо. Відібрати потрібні записи можна, вказавши хоча б один критерій пошуку. Додатковим пошуковим інструментом слугує карта топонімів, де позначені населені пункти, про події в яких ідеться в розповідях.

Сайт містить рубрику «Свідчення з відкритих джерел», де подаються посилання на інтернет-сторінки з оприлюдненими відео- та аудіозаписами усних свідчень різної тематики.

В Архіві усної історії передбачена можливість прямо через сайт подати свої записи усних свідчень та інші матеріали до архіву. Вимоги щодо подачі таких матеріалів наразі напрацьовуються і з вересня 2021 року така можливість стане доступною.

 

Щоб подати документи до архіву,

потрібно перейти за посиланням і насамперед заповнити інформацію про себе. Обов’язкові для заповнення поля позначено зірочкою.

Подати документи можна трьома різними способами:

1) Завантаживши файл на віртуальний диск і вказавши посилання.

2) Наговоривши розповідь на мікрофон, що має бути вбудований у Ваш пристрій, на якому Ви працюєте.

3) Прикріпивши файл.

 

Файли, що подаються до архіву, можуть доповнювати вже наявні в архіві записи, або ж бути новою усною розповіддю.

Аудіофайли приймаються у будь-якому форматі та будь-якої тривалості.

Світлини мають бути у форматі jpg., роздільна здатність – не менше 700х700.

Вимоги до відеофайлів:

Формат: mp4;

ширина кадру: 1280; висота кадру: 720;

швидкість передавання даних: 3,47 Мбіт/с;

частота кадрів: 25.00 кадрів/с.

Аудіо: канали – 2 стерео.

 

У випадку нижчої якості відеозаписів – проводяться індивідуальні консультації (044)  290 25 88,  290 80 16).

До кожного файлу необхідно подати атрибутивні відомості щодо датування, авторства, джерела походження, згоди на оприлюднення, а також короткий опис змісту.

 

Подані матеріали зберігаються в Українському інституті національної пам’яті і за рішенням адміністраторів архіву оприлюднюються на платформі.